“Hayat, Kötü Kahve İçmek İçin Çok Kısa”

Bu söz, hikâyemizin en başından bu yana vazgeçemediğimiz en önemli değer oldu. Bir kahve severden, sektörde aktöre dönüştüğümüz ilk günlerden bu güne çok yol kat ettik. Aldığımız eğitimler, katıldığımız konferanslar ve iyi kahve arayışımız bize çok şey kattı, çok şeyi değiştirdi. Ancak değişmeyen ve hiçbir zaman değişmesine izin vermeyeceğimiz bir şey varsa o da iyi kahveye olan tutkumuz.

Türkiye’de nitelikli kahve kültürünün hızla gelişmeye başladığı; 3. Nesil kahve kültürünün henüz filizlendiği, öyle bugünkü gibi her köşede bir kahvecinin olmadığı bir dönemde, Etiler’de küçük, şirin bir dükkânda başladı maceramız. Çok da şanslıydık çünkü bulunduğumuz semtin insanları nitelikli kahveye değer veriyorlar. İşte bu yüzden onların nezdinde ‘mahallenin kahvecisi’ unvanına layık olduk. Bu unvan markamızın da temeli oldu, ‘Barrio’ İspanyolca‘da semt /mahalle anlamlarına geliyor.

Mahallede başlayan macera bugün bir markaya dönüştü. Artık ‘Barrio’ sadece yerelde nitelikli kahve sunmakla kalmıyor, aynı zamanda özenle seçilmiş nitelikli kahve çekirdeklerini talebinize göre, özenle kavuruyor ve kapınıza kadar ulaştırıyor. 

Gelin mahallemizin ve hikayemizin bir parçası olun...